Szukaj nieruchomości


Kwadrat Nieruchomości

Aktualności ze świata nieruchomości

30
12/15
Umowę dożywocia nie tak łatwo rozwiązać
Opublikowano dnia 30 gru, 2015

Brak wywiązywania się z obowiązków wynikających z takiego dokumentu nie oznacza, że druga strona może go w prosty sposób unieważnić. Należy wykazać rażące zaniedbania osób, którym przekazaliśmy majątek w zamian za opiekę.


Czytaj więcej...
30
12/15

"Wydłużenie wejścia w życie powołanej ustawy podyktowane jest z jednej strony lepszym przygotowaniem się Agencji Nieruchomości Rolnych do wykonywania licznych nowych zadań nałożonych na nią powołaną ustawą, z drugiej strony zainicjowanymi pracami nad zmianą niektórych regulacji w niej przewidzianych" - wskazano w uzasadnieniu.


Czytaj więcej...

Co roku chłodne jesienno-zimowe miesiące zmuszają nas do ogrzewania swoich mieszkań za pośrednictwem centralnego systemu grzewczego. Wysokie ceny związane z ogrzewaniem częstokroć dotkliwie obciążają jednak nasz domowy budżet, przysparzając przy tym wielu kłopotów. Problem ten dotyczy zarówno mieszkańców dużych, jak i małych spółdzielni mieszkaniowych. Jak się zatem bronić przed zbyt wysokimi rachunkami?


Czytaj więcej...
11
09/15
Spadnie zadłużenie i rata frankowców?
Opublikowano dnia 11 wrz, 2015

Preferencyjne przewalutowanie kredytów w hipotecznych we frankach szwajcarskich opłaca się w 85 proc. przypadków.


Czytaj więcej...

Nowe prawo budowlane, obowiązujące od 28 czerwca 2015 roku, wprowadza zmiany w formalnościach budowlanych, mające ułatwić inwestorowi budowę domu. Czy najważniejsze modyfikacje rzeczywiście uproszczą działania osobom planującym wybudować dom jednorodzinny?


Czytaj więcej...

Zaskakujący przebieg miało wieczorne środowe posiedzenie sejmowej podkomisji, która pracuje nad projektem zmian w rządowym programie Mieszkanie dla Młodych.


Czytaj więcej...
15
06/15

Właściciele gruntu, na którym użytkownik wzniósł budynki i budowle, nie mają z tego tytułu przychodu, jeśli sprzedają go za cenę nieuwzględniającą tych naniesień – orzekł WSA
w Warszawie


Czytaj więcej...
15
06/15

Zasiedzenie nieruchomości jest możliwe tylko na wniosek – orzekł Sąd Najwyższy. Pytanie - czy sąd może z urzędu stwierdzić nabycie własności nieruchomości w drodze zasiedzenia przez osobę, która o to nie wnosiła – zadał pierwszy prezes SN. Skłoniły go do tego rozbieżności w orzecznictwie.


Czytaj więcej...
08
06/15

Nowelizacja prawa budowlanego ma służyć uproszczeniu i skróceniu procedur budowlanych. Wynika z niej m.in., że budowa instalacji elektroenergetycznych, wodociągowych, kanalizacyjnych, cieplnych i telekomunikacyjnych wewnątrz budynku nie wymaga uzyskania decyzji o pozwoleniu na budowę.


Czytaj więcej...
08
06/15

Wiosna to czas, gdy popołudnia spędzane w domowym zaciszu coraz śmielej zastępujemy odpoczynkiem na świeżym powietrzu, a przydomowe tarasy gościnnie zapraszają w swoje progi. Nawierzchnie z betonowych płyt, choć odporne na zmienne temperatury i stosunkowo łatwe w utrzymaniu czystości, przed uroczystym otwarciem sezonu tarasowego wymagają jednak pewnych zabiegów pielęgnacyjnych.


Czytaj więcej...

Aktualności

Na naszej stronie publikujemy najnowsze newsy ze świata nieruchomości.